• 25-29.05.2020r.

• 28-29.05.2020 r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Piszemy opowiadanie twórcze wink. Wykonajcie w ćw.polonistycznych zadania zdajdujące się na str. 36 i 37. Jeżeli zamierzacie napisać dłuższe opowiadanie, to zróbcie to w zeszycie ( w ćw.jest mało miejsca).

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wiecie już jak pisemnie dodawać i odejmować. Przyszedł czas na mnożenie sposobem pisemnym.Wykonajcie w ćw.matematycznych zadania ze str.74.

EDUKACJA TECHNICZNA

Czy wiecie kto wynalazł komputer albo tablet? Korzystając z różnych źródeł informacji znajdźcie odpowiedź na moje pytanie laugh.

EDUKACJA SPOŁECZNA

Zastanówcie się, jaką wartość ma dla Was rodzina. Co wiecie o bliskich osobach?Jaki jest ulubiony kolor mamy?Jaki sport najbardziej lubi tata? Wejdźcie w rolę detektywów i zbierzcie jak najwięcej informacji o dowolnych członkach rodziny.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Pogoda nam dopisujelaugh. Proponuję zabawy na świeżym powietrzu. Wykorzystajcie rower, rolki, hulajnogę, piłkę, skakankę i spędźcie ten dzień aktywnie. A może pobawicie się w berka?

W piątek od godz.13.00 śpiewacie piosenki. Zorganizuję jedno spotkanie, ale wchodzicie na nie według ustalonej kolejności. Powodzenia blush!

OCENIE PODLEGA: str.74 w ćw.matematycznych.

25-27.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Co dla Was jest piękne, a co brzydkie? Przeczytajcie "Bajkę" H.Sienkiewicza, która znajduje się w podręczniku polonistycznym na str.56-57.

Odpowiedzcie ustnie na pytania:

1.Jakie dary otrzymała od wróżek królewna?

2. Co dobroć ma wspólnego z pięknem?

Wykonajcie w ćw.polonistycznych: 1,2/30

3,4/31

1/32 .enlightened

Co to znaczy, że coś jest dziwne?Czy dziwne może być piękne? Przeczytajcie wiersz "Dziwadło", który znajduje się w podręczniku polonistycznym na str.58-59.

Wykonajcie w ćw.polonistycznych: 1/34 i 3/35.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Obejrzyjcie dwa krótkie filmiki. smiley

Proste prostopadłe : https://www.youtube.com/watch?v=VqDF9DPDyW0 .

Proste równoległe: https://www.youtube.com/watch?v=1Ozu6HuQ2ZI .

Na ich podstawie wykonajcie w ćw.matematycznych zadania ze str.70.

Zagrajcie o milion : https://learningapps.org/657950 . ( 1 dm = 10 cm) cool

Rozwiążcie zad.7 na str.73 w podręczniku matematycznym.

EDUKACJA PLASTYCZNA

Wykonajcie ilustrację do utowru H.Sienkiewicza "Bajka". laugh

EDUKACJA MUZYCZNA

Pamiętacie o nauce dowlonie wybranej piosenki?W tym tygodniu śpiewamy laugh.Proszę o inf. w jakiej formie chcecie mi to przedstawić ( na forum klasy czy indywidualnie).

EDUKACJA PRZYRODNICZA

Dzisiaj trochę informacji na temat zdrowego żywienia. Wiecie, że to, co spożywamy, jak również sposób, w jaki zjadamy posiłek, ma decydujące znaczenie dla naszego zdrowia. Niekoniecznie wszystko to, co lubimy, nam służy. Trzeba tak jeść, aby każdego dnia dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Przeanalizujcie piramidę zdrowego żywienia : https://ncez.pl/abc-zywienia-/zasady-zdrowego-zywienia/podstawowe-zasady-zdrowego-zywienia .

Teraz zadanie praktyczne. Przygotujcie bliskiej osobie zdrowy posiłek. Może być to śniadanie, przekąska itd.Wybór należy do Was smiley!

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Znacie zabawę w podchody? Zaproście kogoś do zabawy wink.

Podchody – rodzaj prostej gry terenowej. Polega na tym, że jedna grupa ucieka, zostawiając po drodze strzałki, ślady i zadania do rozwiązania (listy), a druga grupa musi ją złapać.

OCENIE PODLEGA: zadanie z edukacji przyrodniczej, str.30 w ćw.polonistycznych, piosenka.

Informacje o spotkaniach w Librusie mail.