• 1-5.06.2020r.

4-5.06.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Redagując opis postaci czy miejsca często brakuje nam słów, zapisujemy te same zwroty. Przeczytajcie opis babci Mateusza, który jest w ćw.polonistycznych  na str. 41. Które wyrazy powtarzają się ( zapiszcie to w ćw.2/41)? Co myślicie o tym opisie? .smiley

Wykonajcie w ćw.polonistycznych: 1 ( bez kropki),2,3/42 oraz 1,2/43.

liczba pojedyncza- kot         liczba mnoga- koty

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonajcie w ćw.matematycznych 1,2/77 oraz 1 ( bez kropki)/79. Ciekawa jestem, która oferta biura podróży jest dla Was najbardziej interesująca?Powodzenia! wink

EDUKACJA TECHNICZNA

Zaprojektujcie własny wynalazek i napiszcie, do czego będzie on służył. Wierzę, że stworzycie niesamowite projekty.

EDUKACJA MUZYCZNA

Coś na poprawę nastroju laugh.Wysłuchajcie piosenki pt."Od rana mam dobry humor" : https://www.youtube.com/watch?v=lKH7-TDpAsM . O czym jest utwór. Jaki Wy dzisiaj macie humor?blush

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Stwórzcie improwizację ruchową do piosenki "Od rana mam dobry humor".

OCENIE PODLEGA: 1,2/ 43 w ćw.polonistycznych. Proszę o przesłanie wszystkich zaległych prac do 8.06.2020r.

Najbliższe spotkanie (Teams ) odbędzie się 8.06.2020 r. o godz.16.00 wink.

1-3.06.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Czy wiecie, że w języku polskim istnieją słowa, które mają kilka znaczeń? Poniżej przykład surprise.

Znalezione obrazy dla zapytania zamek        Znalezione obrazy dla zapytania zamek w drzwiach

ZAMEK                                                      ZAMEK

Przeczytajcie tekst, który znajduje się na str.60-61 w podręczniku polonistycznym. Opowiedzcie ustnie na pytania:

1. Co robiła babcia i wnuczka?

2. Do jakiego nieporozumienia doszło pomiędzy nimi?

3. Jakie słowa o podwójnym znaczeniu zostały wymienione w tekście?

4. Dlaczego niektóre wyrazy mają kilka znaczeń?

Wykonacje w ćw.polonistycznych: 1/38

2,3/39

1/40.

Metafora to inaczej przenośnia. Polega na połączeniu wyrazów w taki sposób, że razem zyskują nowe znaczenie, odmienne od tego, które wynika z ich dosłownej treści.

Przykład: wylać morze łez. Oznacza to, że ktoś bardzo długo płakał.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

W dalszym ciągu ćwiczymy mnożenie sposobem pisemnym. Doskonale sobie z tym radzicie!winkZróbcie zadania ze str.75 w ćw.matematycznych.

A teraz czas na znaki rzymskie.Pamiętacie je?

Wykonajcie w ćw.matematycznych: 1,2,3/76.

EDUKACJA PRZYRODNICZA

Wykonajcie zadania ze str.90 w ćw.matematycznych. Przydatne informacje znajdziecie w podręczniku matematycznym na str.18-20, 24-25, 28-29. Powodzenia enlightened!

EDUKACJA SPOŁECZNA

Wykonajcie poniższe zadania:

1. Zapiszcie pełną nazwę naszej szkoły i jej dokłady adres.

2. Zapiszcie swój adres zamieszkania.

EDUKACJA PLASTYCZNA

Czy potraficie określić, który kolor ma barwę ciepłą, a który zimną?Poniżej przedstawiam diagram, który Wam to ułatwi.smiley

koło barw ciepłe zimne - ARCHISTACJA

Do barw podstawowych należą: czerwony, żółty i niebieski. Nazywamy je tak dlatego, ponieważ nie można ich uzyskać ze zmieszania innych farb, ale z nich wywodzą się inne kolory.

Barwy pochodne powstają ze zmieszania odpowiednio ze sobą barw podstawowych:

żółta+niebieska=zielona

niebieska+czerwona=fioletowa

czerwona+żółta=pomarańczowa

A może spróbujecie sami zmieszać różne farby i stworzycie niezwykłe kolory? Jestem ciekawa efektów waszej pracy wink.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

blush

• szybki marsz - 1 minuta

• pajacyki -15 sekund

• podskoki-10 sekund

• siad prosty podparty i unoszenie bioder- 10sekund
          • brzuszki - 30 sekund
          • podskoki obunóż- 10 sekund

OCENIE PODLEGA:str. 90 w ćw.matematycznych, zadanie z edukacji społecznej, str.38 w ćw.polonistycznych.

Informacje o spotkaniach w Librusie i Teamsie( kalendarz) wink.