• 8-10.06.2020 r.

• 8-10.06.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

W najbliższych dniach zajmiemy się analizą wierszy.Staniecie się poetyckimi detektywami. Czy pamiętacie, że wers, to jedna linijka wiersza? laugh

Przeczytajcie wiersze, które znajdują się w podręczniku polonistycznym na str.64-67.

Jak myślicie, czym powinien charakteryzować się poeta? Czy każdy może zostać poetą? Co może inspirować do pisania?

Wykonajcie w ćw.polonistycznych: 1/46

1/47 ( pierwsza kropka)

1/48 ( bez dwóch ostatnich kropek)

1,2/50.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Czy wiecie w jakiej kolejności wykonujemy działania? Zajrzyjcie do poprzednich lekcji, jeżeli chcecie sobie to przypomnieć.

Wykonajcie w ćw.matematycznych zadania znajdujące się na str. 81 w ćw.matematycznych.

EDUKACJA PRZYRODNICZA

W ramach powtórzenia wiadomości wykonajcie zadania znajdujące się na str.88 w ćw.matematycznych ( zad.2 bez kropki). Jeżeli potrzebujecie pomocy, to przydatne inf.znajdziecie w podręczniku na str.8-9.

EDUKACJA PLASTYCZNA

Wykonajcie ilustrację do wybranego wiersza. wink

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Napiszcie swoją propozycję rozgrzewki ( minimum 5 ćwiczeń).

Skoki przez drabinkę

Wykonajcie drabinkę, np. z gazety. Wystarczy pociąć ją na 5-centymetrowe paski, które ułożycie na ziemi na wzór drabinki. Sprawnie przeskakujcie kolejne szczebelki.

OCENIE PODLEGA: zadanie z wychowania fizycznego.