• Z wykształcenia, jak i pasji jestem psychologiem. Pracuję również jako trener umiejętności społecznych - dzieci oraz dorosłych. Jestem w trakcie procesu certyfikacji na terapeutę behawioralnego (PLTB).

enlightenedStudia psychologiczne, z rozszerzeniem psychologia kliniczna oraz uzależnienia: profilaktyka i terapia, ukończyłam na Uniwersytecie SWPS. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych w zakresie terapii pedagogicznej z elementami integracji sensorycznej oraz przygotowania pedagogicznego. Posiadam uprawnienia do prowadzenia zajęć z treningu umiejętności społecznych.

Ukończyłam również 3-modułowe szkolenie bazowe ze stosowanej analizy zachowania, które otwiera proces certyfikacyjny oraz kilka szkoleń specjalizacyjnych zbliżających mnie do uzyskania tytułu zawodowego terapeuty behawioralnego, zgodnie z PLTB.

enlightenedMam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Dotychczas pracowałam w przedszkolnym punkcie terapeutycznym dla dzieci z autyzmem oraz zespołem Aspergera, gdzie współorganizowałam zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz prowadziłam zajęcia społeczno-emocjonalne w ramach kształcenia specjalnego. Jak i przedszkolach ogólnodostępnych, gdzie prowadziłam zajęcia indywidualne oraz grupowe dla dzieci, byłam wsparciem dla kadry prowadzącej oraz udzielałam porad i wsparcia dla rodziców przedszkolaków. Ponadto przez kilka lat byłam psychologiem prowadzącym WWRD, terapie pedagogiczną oraz TUS w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olsztynie.

enlightenedPoza tym odbywałam kilkumiesięczne praktyki w Przychodni Psychoterapii Profilaktyki i Leczenia Uzależnień NZOZ w Olsztynie, Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie, a także staż kliniczny w Ośrodku Rehabilitacyjno-Readaptacyjny dla Dzieci i Młodzieży MONAR w Gdańsku. Miałam okazję uczestniczyć w rocznych praktykach zagranicznych w hiszpańskiej instytucji, Proyecto Hombre, zajmującej się terapią uzależnień.

enlightenedSystematycznie uczestniczę w warsztatach, szkoleniach oraz konferencjach.

enlightened Jak to się stało, że pracuję w szkole? Od czasów studiów, gdy precyzowałam swoje plany zawodowe, miałam wyobrażenie siebie m.in. na stanowisku psychologa szkolnego. Szukałam miejsca, które mogłoby stać się moją ostoją. W sierpniu 2019 roku zobaczyłam ogłoszenie i... marzenie się spełniło :)

smiley Interesuje się roślinami tropikalnymi z rzędu imbirowców, wyplatam makramy i narazie we własnym zakresie poszerzam więdzę z zakresu seksuologii mając nadzieję, że w niedługiej przyszłości uzyskam taką specjalizację.