• Interwencja na rzecz dziecka krzywdzonego

[informacja jest uniwersalna i można ją wykorzystać, gdy tylko tego potrzebujesz]
          Co zrobić jeśli jestem świadkiem przemocy? Co zrobić jeśli doświadczam przemocy jako dorosły bądź dziecko?

Sprawdź odpowiedzi na powyższe pytania.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oferuje następujące formy wsparcia i pomocy dla profesjonalistów oraz rodziców i dzieci krzywdzonych:

• Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

• Telefon dla Rodziców i Nauczycieli 800 100 100 − aktualne informacje na stronie: 800100100.pl/aktualnosci

• Informacje prawne online dotyczące problemu krzywdzenia dzieci: opiekun@fdds.pl

"Liczba przypadków przemocy domowej w okresie epidemii koronawirusa rośnie w gwałtownym tempie. Strach, niepewność, brak poczucia kontroli, atmosfera napięcia i zagrożenia towarzyszące codziennym przekazom medialnym to impulsy eskalujące agresję u dorosłych. Dodatkowymi czynnikami ryzyka wystąpienia przemocy lub jej nasilenia w przypadku, gdy ta miała miejsce już wcześniej są restrykcyjne ograniczenia, mające minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i związana z tym przymusowa izolacja.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, przygotowała instrukcję postępowania interwencyjnego w sytuacji podejrzenia krzywdzenia dziecka w okresie epidemii. Dokument dedykowany jest pracownikom służb medycznych, społecznych i pracownikom oświaty. "