• Trening Umiejętności Społecznych

• Dzieci uczestniczą w najrozmaitszych sytuacjach, w których biorą udział inne dzieci oraz dorośli, dlatego powinny umieć słuchać, podtrzymać rozmowę, przyłączyć się do gry, czy zaprosić rówieśników do zabawy. Dziecko powinno umieć upomnieć się o swoją kolej w grze, czy zadawać pytania. Wszystko to jest ważne, jeżeli dziecko ma nawiązywać przyjaźnie i być akceptowane w grupie rówieśniczej. Kiedy dziecko osiągnie dojrzałość będzie musiało sobie radzić z jeszcze większym zakresem sytuacji, włączając w to związki romantyczne, poszukiwanie pracy i utrzymanie posady.

Umiejętności, których potrzebujemy, żeby z powodzeniem sprostać tym zadaniom, nazywamy umiejętnościami społecznymi. Rolą treningu umiejętności społecznych (TUS) jest uczenie się w zabawie o poważnych sprawach i nabywanie ważnych umiejętności życiowych. Daje on możliwość uczenia się poprzez udawanie, doświadczanie konsekwencji własnych działań i eksperymentowanie z różnymi umiejętnościami, bez obawy przed porażką lub złą oceną innych.

#tus #psychologia #umiejętnościspołeczne #SST #socialskillstraining

Niektórzy uczniowie uczęszają na takie zajęcia organizowane na terenie naszej szkołysmiley Poniżej możesz zobaczyć co na nich robimy.

# Podczas zajęć na temat złości (skąd jest w nas złość, o czym nam mówi i jak możemy sobie z nią radzić) uczniowie mieli okazję wypróbować: kołdrę obciążeniową, boksowanie lub ściskanie wałka, czy poduszkę sensoryczną. A na jednych z zajęć stworzyli własnego gniotkalaugh

# Podczas zajęć Mikołajkowych: podsumowaliśmy temat złości, a uczniowie mieli za zadanie rozpakowanie zapakowanego piramidowo prezentu za pomocą rękawic kuchennych. Kolejna osoba mogła dostać rękawice jeśli wyrzuciła na kostce 6. To dobry sprawdzian dla spostrzegawczości i cierpliwości cool Zwycięzca otrzymał nagrodę, która znajdowała się w ostatnim z.... wielu wink pudełeczek. Pozostali członkowie drużyny również zostali nagrodzeni laugh