• Kronika prowadzonych zajęć

• STYCZEŃ I LUTY 2024

W styczniu i lutym młodzi kucharze pracowali bardzo intensywnie tworząc niesamowite potrawy. Zapraszamy to fotorelacji.

LISTOPAD I GRUDZIEŃ 2023

Piernikowe szaleństwo na zajęciach kulinarnych. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

WRZESIEŃ 2023

Wrześniowe zajęcia kulinarne za nami. Nasi kucharze przenieśli się do kuchni włoskiej tworząc niesamowicie pyszną pizzę. Dzielnie i z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje kulinarne dzieła (rogaliki, naleśniki i bułeczki). Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

MAJ 2023

Uczniowie klasy 5B robili sałatki, tosty i pity! Gotowali zdrowo i smacznie.

KWIECIEŃ 2023

Podczas kwietniowych zajęć kulinarnych zawitała do nas wiosna. Kucharze tworzyli zdrowe i kolorowe szaszłyki oraz smaczne kanapki. Zapraszamy do fotorelacji.

MARZEC 2023

Podczas marcowych warsztatów kulinarnych nasi mistrzowie kuchni tworzyli niesamowicie pyszne naleśniki na słodko i słono oraz wypiekali pyszne babki wielkanocne. Kucharze z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje kulinarne dzieła. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z naszych spotkań.

LUTY 2023

Podczas kilku ostatnich lekcji techniki uczniów klas piątych pochłonęła praca w drewnie. W czasie zajęć tworzyli własnoręcznie malowane drewniane wieszaki oraz niezwykłe geometryczne obrazy z włóczki, deski i kilku gwoździ. Dzięki narzędziom zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie mogli szlifować, wiercić, przykręcać, a przede wszystkim TWORZYĆ.

W ramach realizacji zajęć z wykorzystaniem sprzętu, uczniowie konstruowali za pomocą klocków Lego a także robotów w trakcie zajęć interaktywnych.

STYCZEŃ 2023

Podczas styczniowych warsztatów kulinarnych przenieśliśmy się do kuchni meksykańskiej i amerykańskiej. Nasi mali mistrzowie tworzyli niesamowicie pyszne tortille i hamburgery. Mali kucharze z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje kulinarne dzieła. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z naszego spotkania.

GRUDZIEŃ 2022

W naszej pachnącej miodem i imbirem pracowni pod czujnym okiem pani Justyny podczas grudniowych zajęć kulinarnych uczestnicy mogli samodzielnie: zagniatać i wałkować ciasto, wykrawać, piec i z pomysłowością dekorować własne świąteczne pierniczki.

LISTOPAD 2022

Na ostatnich lekcjach techniki, klasy czwarte przygotowały przepyszne drugie śniadanie. W grupach sporządziły smaczne kanapki i koktajle owocowe.

Dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości miały do dyspozycji opiekacze do kanapek i blendery.

PAŹDZIERNIK 2022

Chcielibyśmy poinformować, że dzięki Laboratorium Przyszłości zostały zakupione do pracowni technicznej urządzenia kuchenne. Dzięki tym urządzeniom mamy możliwość prowadzenia zajęć kulinarnych. Nasi kucharze wykonują niesamowite potrawy.

WRZESIEŃ 2022

W pracowni plastyczno-technicznej dzięki Laboratoriom Przeszłości powstał kącik wyposażony w narzędzia i materiały rękodzielnicze. Uczniowie są zachwyceni.

Za nami pierwsze zajęcia- nauki robienia na drutach.