• geografia

• klasa 5

19 marca

W związku ze zbliżającym się pierwszym dniem wiosny sporządź dzienniczek obserwacji  z okna, w zeszycie zmian zachodzących w otaczajacej przyrodzie . Weź pod uwagę, temperaturę , opady, wiatry i roślinność ,rozpoczynając od pierwszego dnia astronomicznej wiosny. Powodzenia bądź spostrzegawczy!

Drodzy Uczniowie,
          w związku z zaistniałą sytuacją mam następującą propozycje zaliczenia sprawdzianu z krain geograficznych.

Odpowiedzcie proszę na pytania Sprawdź czy potrafisz , które są w ćwiczeniach na stronie 50-51 i samodzielnie poszukajcie na nie odpowiedzi. Nie marnujcie tego czasu tylko na gry komputerowe, poszukujcie wiedzy geograficznej z różnych źródeł.

Po powrocie do szkoły będziecie mogli tę wiedzę wykorzystać na lekcjach.

klasa 6

Polecam Wam quizy o tematyce  geograficznej i powtórzenie wiadomości o Europie na poniższym serwerze:

Zaliczenie sprawdzianu w innej formie.

Drodzy Uczniowie,
          w związku z zaistniałą sytuacją mam następującą propozycje zaliczenia sprawdzianu ze stolic europejskich.

Napiszcie proszę własnoręcznie w zeszycie lub na kartce, (ambitni mogą wykonać plakat) wszystkie państwa europejskie wraz ze stolicami. Nie marnujcie tego czasu tylko na gry komputerowe, poszukujcie wiedzy geograficznej z różnych źródeł.

klasa 8 a

Drodzy Uczniowie,

w związku z zaistniałą sytuacją mam następującą propozycje zaliczenia materiału z działu Afryka.

Odpowiedzcie  proszę samodzielnie na kartce na pytania, które wysłałam Wam w librusie, w terminarzu pod datą lutową. Nie marnujcie tego czasu tylko na gry komputerowe, poszukujcie wiedzy geograficznej z różnych źródeł. Mam nadzieję, że po powrocie do szkoły zaskoczycie mnie pozytywnie wiedzą geograficzną.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrowia. Anna Małecka.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie!