• Odpłatność za obiady wrzesień 2020
      • Dokumenty związane z przyjęciem dziecka do szkoły w okresie pandemii covid-19

      • 19.05.2020
      •  

        Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa
        obowiązujące w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stawigudzie
        od 25.05.2020 roku

        Opracowane na podstawie Wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego
        z dnia 14 maja 2020 r.

        Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wprowadza procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Szkoły:

         

        I ORGANIZACJA ZAJĘĆ

        1. Przyjęcie do szkoły w czasie epidemii następuje na podstawie pisemnego zgłoszenia rodzica / opiekuna, który stanowi załącznik do niniejszego dokumentu. Zgłoszenie należy złożyć do czwartku
          do godziny 12.00 poprzedzającego tydzień, w którym dziecko rozpocznie pobyt
          w przedszkolu. Kontynuacja pobytu dziecka w następnym tygodniu powinna być zgłoszona ustnie nauczycielowi do czwartku do godziny 12.00. Odpisy należy zgłaszać w dniu poprzedzającym nieobecność do godziny 13.00 w sekretariacie szkoły (tel. 89 5126 112)
        2. Rodzice proszeni są o przyprowadzanie dzieci do godziny 8.15. Ze względów bezpieczeństwa
          i konieczności zachowania higieny po tej godzinie dzieci nie będą przyjmowane do placówki. Należy odebrać dziecko o wskazanej w deklaracji godzinie.
        3. Przyjście dziecka do placówki: rodzic przyprowadzający dziecko do szkoły za pomocą dzwonka przywołuje pracownika szkoły, który odbiera dziecko przy wejściu. Dziecko, przy pomocy pracownika, zobowiązane jest
          do dezynfekcji rąk płynem umieszczonym przy drzwiach. Następnie uczeń przebiera się i wraz z pracownikiem szkoły przechodzi do wskazanej sali. UWAGA: przy wejściu do szkoły może znajdować się tylko jedno dziecko. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z placówki mają zachować dystans społeczny
          w odniesieniu do pracowników podmiotu jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m i rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
        4. Nauczyciel prowadzi zajęcia w jednej sali.  W miarę możliwości ogranicza do minimum kontaktowanie się z innymi nauczycielami, innymi pracownikami szkoły i uczniami z innej grupy.
        5. Z sali, w której przebywają uczniowie, usunięte są wszystkie sprzęty, pomoce dydaktyczne, których nie można zdezynfekować. Pozostałe sprzęty są codziennie dezynfekowane przez personel sprzątający.
        6. W szkole odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktyki.
        7. Nauczyciel organizuje dla uczniów zajęcia z uwzględnieniem zainteresowań dzieci, możliwości intelektualnych, wieku dzieci z zastosowaniem dostępnych pomocy dydaktycznych i sprzętu IT. W miarę możliwości uczeń uczestniczy w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w formie zbiorowej lub indywidualnej. Nauczyciel organizuje przerwy dla swoich uczniów z częstotliwością dostosowaną do potrzeb grupy, nie rzadziej niż co 45 minut.
        8. Grupa uczniów liczy maksymalnie 12 dzieci. Ze względu na specjalne potrzeby edukacyjne dyrektor szkoły może podjąć decyzję o zmniejszeniu liczebności grupy.
        9. Każdy uczeń posiada własne podręczniki i przybory szkolne. Poza tym w placówce obowiązuje całkowity zakaz przynoszenia zabawek i innych osobistych przedmiotów należących do dziecka.
        10. Dzieci pod opieką nauczyciela mogą korzystać z placu zabaw / boiska. Sprzęty będą regularnie czyszczone
          z użyciem detergentu lub dezynfekowane przez personel sprzątający.
        11. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Jednorazowo na sali może przebywać 1 grupa dzieci. Każdorazowo po wyjściu uczniów sprzęty używane przez uczniów oraz podłoga, ławeczki, klamki są dezynfekowane przez personel sprzątający.
        12. Nauczyciel będzie proponował aktywność fizyczną, która nie sprzyja bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami. 
        13. O wyznaczonej godzinie grupa przechodzi do stołówki na obiad. Spożywanie posiłków
          odbywać się będzie przy oddzielnych stolikach, z uwzględnieniem zasad higieny. Personel pomocniczy zobowiązany jest do  ograniczenia do minimum kontaktu z dziećmi.
        14. W szkole  wskazane jest miejsce (gabinet pielęgniarki), w którym przebywać będzie dziecko, którego stan zdrowia wskazuje na konieczność izolacji. W miejscu tym dzieci będą oczekiwać na odebranie przez rodziców pod opieką pracownika placówki.
        15. Nauczyciele codziennie do godziny 9.00 składają dyrektorowi ZSP w Stawigudzie raport dotyczący liczby dzieci
          w grupie.

         

        II HIGIENA, CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA POMIESZCZEN I POWIERZCHNI

        1. Dzieci do szkoły są przyprowadzane/odbierane przez osoby zdrowe, w szczególności niewykazujące objawów charakterystycznych dla COVID-19, tj: gorączka, kaszel, duszność oraz inne kryteria zawarte w „Definicji Przypadku na potrzeby nadzoru na zakażeniami ludzi nowym koronawirusem SARS-CoV-2” wydanej przez Główny Inspektorat Sanitarny dostępnej pod adresem: https://gis.gov.pl/aktualnosci/definicja-przypadku-na-potrzeby-nadzoru-nad-zakazeniami-ludzi-nowym-koronawirusem-sars-cov-2/
        2. Dziecko przyjęte do szkoły musi być zdrowe, a w jego miejscu zamieszkania nie mogą przebywać osoby objęte kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
        3. Rodzic zobowiązany jest do przekazania dziecku informacji o szczególnych warunkach panujących w szkole,
          w szczególności związanych  z bezpieczeństwem i higieną.
        4. Dziecko zobowiązane jest do codziennej zmiany ubrań.
        5. Przy wejściu głównym umieszczone są telefony do: powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, pogotowia ratunkowego, organu prowadzącego oraz do dyrektora szkoły.
        6. W widocznych miejscach, w szczególności w toaletach i w sali lekcyjnej,  umieszczone są instrukcje mycia rąk, z którymi zapoznaje uczniów nauczyciel.
        7. W szkole obowiązuje zakaz przebywania osób trzecich, w uzasadnionych przypadkach osoba wchodząca na teren szkoły musi bezwzględnie mieć zakryte usta i nos i zdezynfekować ręce.
        8. Personel kuchenny, sprzątający i administracja szkoły powinna ograniczyć kontakty z uczniami
          i nauczycielami. Pracownicy szkoły oraz rodzice zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego między sobą w każdej przestrzeni szkoły, wynoszącego minimum 2 metry.
        9. W salach w szczególny sposób przestrzega się zasad higieny:
        • wietrzenie sali 1 raz na godzinę,
        • dezynfekcja stolików, krzesełek, włączników do światła, toalet, klawiatur komputerów – kilka razy dziennie,
        • używanie wyłącznie papierowych ręczników,
        • dopuszczenie do użytku jedynie tych pomocy dydaktycznych i zabawek, które umożliwiają dokładną dezynfekcję; obowiązkowa dezynfekcja używanych przedmiotów po każdym dniu pobytu dzieci w szkole,
        • dezynfekcja rąk kilka razy w ciągu dnia, w szczególności przed posiłkiem, przez uczniów
          i nauczycieli, a w razie konieczności używanie przez nich rękawiczek jednorazowych.
        1. Wszyscy pracownicy szkoły zaopatrzeni są w niezbędne indywidulane środki ochrony osobistej – rękawiczki i maseczki.

        III POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA PRZEZ PRACOWNIKA SZKOŁY

        1. Pracownik szkoły, który przed przyjściem do pracy zauważy u siebie objawy chorobowe, takie jak: duszność, stan podgorączkowy (temperatura ciała pomiędzy 37°C a 38°C), objawy przeziębieniowe, gorączka, kaszel, duszności i kłopoty z oddychaniem, bóle mięśni i ogólne zmęczenie nie przychodzi do pracy, tylko pozostaje w domu i telefonicznie kontaktuje się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym szpitala, a w razie pogarszania się stanu zdrowia, dzwoni pod nr 112 i informuje, że może być zakażony koronawirusem.
        2. O wystąpieniu sytuacji opisanej w ust. 1, pracownik niezwłocznie powiadamia dyrektora telefonicznie.
        3. Pracownik informuje następnie dyrektora o zastosowanych wobec niego zaleceniach inspekcji sanitarno-epidemiologicznej.
        4. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy, niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, zostaje on niezwłocznie odsunięty od pracy i skierowany do przygotowanego wcześniej miejsca izolacji, wyposażonego w maseczki, rękawiczki i środki do dezynfekcji.
        5. W sytuacji opisanej w punkcie 4, dyrektor kontaktuje się z właściwą stacją sanitarno-epidemiologiczną,
          w celu uzyskania zaleceń i ewentualnego  wdrożenia dodatkowych procedur postępowania, adekwatnych do zaistniałego przypadku.
        6. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, zostaje poddany gruntownemu sprzątaniu, zgodnie
          z funkcjonującymi w placówce procedurami, a dezynfekcji zostają poddane powierzchnie, z którymi miał kontakt (klamki, poręcze, uchwyty, itp.).
        7. Zadania określone w ust. 6, wykonuje pracownik wskazany przez dyrektora, zabezpieczony środkami ochrony osobistej.
        8. Dyrektor lub upoważniony przez niego pracownik ustala listę osób przebywających w tym samym czasie,
          w częściach lub pomieszczeniach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie.
        9. W stosunku do tych osób dyrektor podejmuje działania zgodne z zaleceniami otrzymanymi w trakcie kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.
        10.  W celach profilaktycznych, niezwłocznie odsuwa się osoby, które miały kontakt z pracownikiem podejrzanym
          o zakażenie, od kontaktu z dziećmi i ich bezpośrednimi opiekunami, do czasu uzyskania szczegółowych zaleceń sanitarno-epidemiologicznych.

         

        IV POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA PRZEZ UCZNIA SZKOŁY

        1. W przypadku zauważenia u dziecka przebywającego w szkole objawów chorobowych lub pogarszającego się samopoczucia, opiekun grupy zgłasza ten fakt dyrektorowi i niezwłocznie informuje telefonicznie rodzica o konieczności pilnego odebrania dziecka z przedszkola.
        2. W przypadku wystąpienia u dziecka niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, zostaje ono niezwłocznie odprowadzone do przygotowanego wcześniej miejsca izolacji (gabinet pielęgniarski), wyposażonego w maseczki, rękawiczki i środki do dezynfekcji.
        3. Odizolowane dziecko cały czas pozostaje pod opieką pracownika wyznaczonego przez dyrektora, wyposażonego w maseczkę lub przyłbicę, w rękawiczki jednorazowe oraz środki do dezynfekcji – do czasu przybycia rodziców.
        4. W sytuacji opisanej w ust. 1, dyrektor kontaktuje się z właściwą stacją sanitarno-epidemiologiczną, w celu uzyskania zaleceń i ewentualnego  wdrożenia dodatkowych procedur postępowania, adekwatnych do zaistniałego przypadku.
        5. Obszar, w którym poruszało się i przebywało dziecko, zostaje poddany gruntownemu sprzątaniu, zgodnie
          z funkcjonującymi w placówce procedurami, a dezynfekcji zostają poddane powierzchnie, z którymi dziecko miało kontakt (blaty, poręcze, uchwyty, itp.).
        6. Zadania określone w ust. 5, wykonuje pracownik wskazany przez dyrektora, zabezpieczony środkami ochrony osobistej.
        7. Dyrektor lub upoważniony przez niego pracownik, ustala listę dzieci i pracowników przebywających w tym samym czasie, w częściach lub pomieszczeniach szkoły, w których przebywało dziecko podejrzane o zakażenie.
        8. W stosunku do osób, o których mowa w ust. 7, dyrektor podejmuje działania zgodne z zaleceniami otrzymanymi w trakcie kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.
        9. W celach profilaktycznych, niezwłocznie odsuwa się osoby, które miały kontakt z dzieckiem podejrzanym o zakażenie, od kontaktu z dziećmi i ich bezpośrednimi opiekunami, do czasu uzyskania szczegółowych zaleceń sanitarno-epidemiologicznych.
        10. O zaistniałej sytuacji dyrektor, z zachowaniem zasad ochrony danych osobowych, informuje indywidualnie rodziców innych dzieci, które miały kontakt z dzieckiem podejrzanym o zakażenie koronawirusem, w celu bacznego obserwowania i ewentualnego reagowania na pogorszenie się samopoczucia ich dziecka.
        11. Rodzice dziecka podejrzanego o zakażenie koronawirusem, są zobowiązani na bieżąco informować dyrektora szkoły o fakcie potwierdzenia lub nie, zarażenia dziecka koronawirusem oraz wszelkich zaleceniach wydanych rodzicom przez stację sanitarno-epidemilogiczną, w celu podjęcia przez dyrektora odpowiednich działań, zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, odnoszącymi się do osób, które miały kontakt z zakażonym.

         

        W linku poniżej załączniki: wniosek i oświadczenie dla rodziców.

         

      • Procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Przedszkolu przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stawigudzie od 11.05.2020 r.

      • 06.05.2020
      • Opracowane na podstawie Wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego
        z dnia 4 maja 2020 r.

        Podstawą przyjęcia dziecka jest ZGŁOSZENIE O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA OBOWIĄZUJĄCE  OD DNIA 11.05.2020 R. W  CZASIE TRWANIA PANDEMII COVID-19 W ZSP STAWIGUDA. Zgłoszenie należy złożyć do czwartku do godziny 12.00 poprzedzającego tydzień, w którym dziecko rozpocznie pobyt w przedszkolu. Kontynuacja pobytu dziecka w następnym tygodniu powinna być zgłoszona ustnie nauczycielowi do czwartku do godziny 12.00. Odpisy należy zgłaszać w dniu poprzedzającym nieobecność do godziny 13.00 w sekretariacie szkoły (tel. 89 5126 112)

         

        W związku z decyzją Wójta Gminy Stawiguda dotyczącą objęcia opieką przedszkolną dzieci, których rodzice
        z powodu powrotu do pracy nie mogą zapewnić dziecku opieki, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wprowadza procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Przedszkola.

        1. Przyjęcie do przedszkola w czasie epidemii następuje na podstawie pisemnego zgłoszenia rodzica / opiekuna, który stanowi załącznik do niniejszego dokumentu. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci, których oboje rodziców pracują. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
        2. Dziecko przyjęte do przedszkola musi być zdrowe, a w jego miejscu zamieszkania nie mogą przebywać osoby objęte kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
        3. Rodzice proszeni są o przyprowadzanie dzieci do godziny 8.15. Ze względów bezpieczeństwa po tej godzinie dzieci nie będą przyjmowane do placówki.
        4. Dzieci w danym tygodniu przebywają pod opieką jednego nauczyciela i jednej pomocy nauczyciela.
          Nie dopuszcza się kontaktowania pracowników przedszkola pomiędzy sobą w czasie pobytu
          w placówce. W sali obowiązuje zakaz przebywania osób trzecich. 
        5. W czasie obowiązywania niniejszych procedur w przedszkolu będą realizowane zajęcia opiekuńcze.
        6. Na teren przedszkola wstęp mają wyłącznie pracownicy pełniący w danym dniu dyżur.
        7. Grupa przedszkolna liczy maksymalnie 10 osób.
        8. W placówce obowiązuje całkowity zakaz przynoszenia zabawek i innych osobistych przedmiotów należących do dziecka.
        9. Przyjście dziecka do placówki: rodzic przyprowadzający dziecko do przedszkola za pomocą domofonu przywołuje pracownika przedszkola, który odbiera dziecko przy wejściu. Wcześniej dziecko,
          przy pomocy rodzica, zobowiązane jest do dezynfekcji rąk płynem umieszczonym przy drzwiach. Następnie dziecko przebiera się i wraz z pracownikiem przedszkola przechodzi do wskazanej sali. UWAGA: przy wejściu do przedszkola może znajdować się tylko jedno dziecko. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z placówki mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników podmiotu jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m i rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk). Dzieci do przedszkola są przyprowadzane/odbierane przez osoby zdrowe, w szczególności nie wykazujące objawów charakterystycznych dla COVID-19, tj: gorączka, kaszel, duszność oraz inne kryteria zawarte w „Definicji Przypadku na potrzeby nadzoru na zakażeniami ludzi nowym koronawirusem SARS-CoV-2” wydanej przez Główny Inspektorat Sanitarny dostępnej pod adresem: https://gis.gov.pl/aktualnosci/definicja-przypadku-na-potrzeby-nadzoru-nad-zakazeniami-ludzi-nowym-koronawirusem-sars-cov-2/
        10. W salach w szczególny sposób przestrzega się zasad higieny:
        • wietrzenie sali 1 raz na godzinę,
        • dezynfekcja stolików, krzesełek, włączników do światła, toalet – kilka razy dziennie,
        • używanie wyłącznie papierowych ręczników,
        • rezygnacja z leżakowania i mycia zębów (prosimy o to, aby dzieci dbały w domu o higienę zębów),
        • dopuszczenie do użytku jedynie tych zabawek, które umożliwiają dokładną dezynfekcję; obowiązkowa dezynfekcja zabawek po każdym dniu pobytu dzieci w przedszkolu,
        • dezynfekcja rąk kilka razy w ciągu dnia przez nauczycieli i pomoce nauczyciela, a w razie konieczności używanie przez nich rękawiczek jednorazowych.

        10. W czasie trwania pandemii w przedszkolu dzieci mogą korzystać z placu zabaw. Sprzęty będą regularnie czyszczone z użyciem detergentu lub dezynfekowane.  

        11. W przedszkolu wskazane jest miejsce, w którym przebywać będą dziecko, którego stan zdrowia wskazuje na konieczność izolacji. W miejscu tym dzieci będą oczekiwać na odebranie przez rodziców
        pod opieką pracownika placówki.

        12. Nauczyciele codziennie do godziny 9.00 składają dyrektorowi ZSP w Stawigudzie raport dotyczący liczby dzieci w grupie.

         

        Obowiązki rodzica dziecka:

        • przestrzeganie procedury dotyczącej przyprowadzenia dziecka do przedszkola,
        • zaopatrzenie siebie i dziecka w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi,
        • przyprowadzenie do przedszkola dziecka zdrowego – bez objawów chorobowych,
        • nieprzyprowadzanie do przedszkola dziecka, w którego bezpośrednim otoczeniu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji,
        • przypomnienie dziecku o zachowaniu podstawowych zasad higieny,
        • codzienna zmiana ubrania dziecka,
        • zapoznanie dziecka z nowymi zasadami funkcjonowania przedszkola, wyjaśnienie ich zasadności, przygotowanie na nową sytuację.

         

        Wytyczne dla personelu przedszkola:

        - czyszczenie i dezynfekowanie na bieżąco przedmiotów i sprzętów w salach,

        - wietrzenie sal co najmniej raz na godzinę,

        - dezynfekowanie na bieżąco toalet,

        - czyszczenie i dezynfekcja sprzętu rekreacyjno-sportowego na placu zabaw,

        - przypisanie personelu do jednej grupy i sali,

        - utrzymanie w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekowanie poręczy, klamek, włączników,

        - przeprowadzanie zabiegów higienicznych u dziecka w stroju ochronnym (jednorazowe rękawiczki, maseczka i fartuch),

        - ograniczanie kontaktu personelu kuchennego z dziećmi i personelem opiekującym się dziećmi,

        - używanie przez personel kuchenny środków ochrony osobistej (jednorazowe rękawiczki, maseczka i fartuch) podczas przygotowywania posiłków, utrzymywanie wysokiej higieny, mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców,

        - wyparzanie naczyń i sztućców.

         

         

        Szanowni Państwo / Rodzice PRZEDSZKOLAKÓW

        Oto numery kont, na które prosimy przelewać płatności za pobyt dzieci w przedszkolu:

         

        Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu

        39 8823 0007 2004 0100 2096 0007

        Opłaty za wyżywienie

        96 8823 0007 2001 0100 2096 0004

         

        Informacja o należnościach za marzec zostanie Państwu przekazana telefonicznie przez intendenta.


        odnośnik do zakładki przedszkole oraz wniosku przyjęcia do przedszkola z dnia 11 maja 2020

        https://zspstawiguda.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=0

    • Szanowni Państwo. 
      • Szanowni Państwo. 

      • 03.04.2020
      • Od 25.03. weszło w życie Rozporządzenie MEN dotyczące zdalnej edukacji. Ten dokument nakłada nowe obowiązki na dyrektora szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. Rada Pedagogiczna naszej szkoły podjęła działania, które mają w jak najskuteczniejszy sposób prowadzić zdalną edukację w naszej szkole i objąć jej zasięgiem wszystkich uczniów. 
        Ta sytuacja dla społeczności szkoły jest bardzo trudna. Uczniowie, rodzice i nauczyciele stają przed dużym wyzwaniem. 
        W tym miejscy pragniemy do Państwa zaapelować o wsparcie - kontrolowanie pracy swoich dzieci, podjęcie współpracy z wychowawcą i nauczycielami. Systematyczne wykonywanie zadań skierowanych do uczniów podlega monitorowaniu i ocenianiu. 
        Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy starań, aby nasza praca dała Waszym dzieciom w tym trudnym czasie szansę na rozwój.

        Z poważaniem,
        Raga Pedagogiczna ZSP w Stawigudzie 
         

      • Nauczanie zdalne od dnia 25 marca 2020 r.

      • 24.03.2020
      • Szanowni Państwo,

        Zgodnie z Rozporządzeniem MEN nasza szkoła od 25 marca przechodzi na system kształcenia zdalnego.

        Budując strategię dalszej pracy, wzięliśmy pod uwagę specyfikę naszej placówki: deklarowany przez Państwa dostęp do komputerów, możliwości pracy zdalnej, ale również możliwości psychofizyczne wychowanków  i nauczycieli.

        Podstawą naszej strategii było założenie, aby stworzony przez nas system był przejrzysty, prosty i elastyczny
        i umożliwiał dostosowanie wymagań do każdego dziecka.

         

        A oto szczegóły:

        - uczniowie klas I-III i ich rodzice będą pracować i komunikować się w dotychczas wypracowany sposób. Dzięki możliwości kontaktu z nauczycielem uczącym – wychowawcą proces może być zindywidualizowany zarówno
        pod względem przekazywanych treści jak i tempa pracy. Nauczyciele będą projektować zajęcia dla dzieci, uwzględniając plan lekcji na dany dzień. Na stronie internetowej w zakładce NAUCZYCIELE znajdziecie Państwo informacje dotyczące przedmiotów: religia i język angielski.

        - uczniowie klas 4 – 8: zasady pracy

        Codziennie do godziny 8.00 nauczyciele umieszczą na stronie internetowej w zakładce NAUCZYCIELE scenariusz zajęć na dany dzień – dla każdej klasy oddzielny. Umieszczane materiały będą zgodne z planem lekcji ucznia, zamieszczonym w dzienniku Librus.

        Scenariusz będzie zawierał informację na temat tematu zajęć oraz wiedzy i umiejętności, które dzieci w trakcie pracy posiądą. Zamieszczone tam będą również linki do materiałów zewnętrznych polecanych przez nauczyciela, aplikacji, odsyłacze do podręcznika, ćwiczeń, itp. Nauczyciel zaproponuje również materiał dla dzieci, które dany temat zainteresuje i będzie chciał pogłębić swoją wiedzę oraz dla tych, którzy potrzebują dodatkowego wyjaśnienia.

        W scenariuszu będzie również zawarta informacja o sposobie sprawdzenia wiedzy i ocenienia. Nie jest to każdorazowo niezbędny element. Ocena będzie zawsze uzupełniona informacją pisemną od nauczyciela – jakie umiejętności uczeń opanował, jakie jeszcze nie i co musi zrobić, żeby osiągnąć wyższy stopień. Każdorazowo ocenę będzie można poprawić.

        Do korespondencji z nauczycielami służyć będzie adres e-mail dostępny na stronie internetowej oraz telefoniczny, za pośrednictwem wychowawców.  

        Zajęcia dla uczniów są tak zaplanowane, aby zajmowały dziecku każdorazowo ok. 25 minut. Pozostawiamy oczywiście dzieciom dowolność wyboru czasu i kolejności wykonywanych zadań, chociaż zachęcamy do systematyczności i sumienności. Prosimy też Państwa, abyście wyczulili swoje dzieci na to, aby w trakcie nauki pamiętały o przerwach, wietrzeniu pokoju, ruchu, piciu wody i regularnych zdrowych posiłkach.

        Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych mogą liczyć na wsparcie nauczycieli współorganizujących, którzy zajmą się koordynacją pracy swoich podopiecznych, pedagogów, którzy będą dla dzieci przygotowywać materiały, ale też służyć swoim wsparciem osobistym (telefonicznym lub za pomocą poczty). Na stronie znajdziecie Państwo również zajęcia wyrównujące wiedzę z języka polskiego i matematyki oraz scenariusze zajęć korekcyjno – kompensacyjnych (wykonanie tych zadań nie jest obligatoryjne, decyzję o tym podejmijcie Państwo wraz z własnymi dziećmi).

        Wszelkie pytania proszę kierować bezpośrednio do nauczycieli przedmiotów, wychowawców, pedagogów, dyrektora szkoły. Pozostajemy do Państwa dyspozycji, służąc wyjaśnieniami, wsparciem. Wszystkich zachęcamy
        do kontaktu z pedagogami szkolnymi oraz psychologiem, którzy w miarę swoich możliwości udzielą wszystkim potrzebującym wsparcia.

         

        Pozostajemy z wyrazami szacunku,

        Krystyna Porębska
        Anna Stokłos

      • Wyniki rekrutacji do przedszkola na rok 2020/2021

      • 23.03.2020
      • Szanowni  Państwo.

         

        Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora ZSP w Stawigudzie w dniu dzisiejszym podajemy do publicznej wiadomości listę dzieci zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2020/2021.
        Jest ona  wywieszona jest na drzwiach wejściowych do przedszkola.

        Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, informuję, że wszystkie dzieci  z roczników 2014, 2015, 2016 i 2017 zostały przyjęte. Dzieci młodsze, z rocznika 2018, nie zostały objęte postępowaniem rekrutacyjnym, a ich wnioski zostaną rozpatrzone po zakończeniu rekrutacji uzupełniającej przewidzianej na sierpień 2020.

        Jednocześnie przypominam o konieczności złożenia potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola. Można to zrobić za pomocą poczty e-mail, wysyłając oświadczenie na adres: zspstawiguda@stawiguda.pl .

    • Konkurs dla uczniów klas 1-3
      • Konkurs dla uczniów klas 1-3

      • 16.03.2020
      • Konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych”

         

        1. Klasy 1-3 biorą udział w konkursie plastycznym „Świat oczami młodych”. Organizatorami konkursu są Fundacja Banku Ochrony Środowiska oraz Poczta polska S.A. Temat pracy to wolontariat czyli co to jest wolontariat, przykłady działań wolontariackich oraz korzyści jakie za sobą niesie wolontariat. Możemy pomagać bezinteresownie ludziom, zwierzętom i przyrodzie.

        2. Uczniowie wykonują pracę plastyczną do konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego farbami, kredkami lub ołówkiem na kartce z bloku rysunkowego w formacie A4 w pozycji poziomej.

        3. Tytuł pracy, imię, nazwisko, klasę i wiek wpisujemy na odwrocie kartki. Na wykonanej pracy nie może być żadnych ramek, wyrazów, symboli ani logo.

        4. Praca plastyczna musi ściśle dotyczyć tematu wolontariatu.

        5. Uczniowie własne prace przynoszą do szkoły po powrocie.

        6. Trzy wygrane prace będą wydrukowane jesienią na znaczkach Poczty Polskiej. Przewidziane są również nagrody główne oraz nagrody za wyróżnione prace.

         

      • KOMUNIKAT

      • 11.03.2020
      • Drodzy Rodzice. 

        Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawigudzie informuje, że w związku z sytuacją rozprzestrzeniania się w całym kraju i w Europie koronawirusa nasza placówka, tak jak pozostałe placówki oświatowe na terenie Polski, podejmuje działania prewencyjne wskazane przez ministra zdrowia i ministra edukacji narodowej. 

        1. 12 i 13 marca w placówce  będą prowadzone wyłącznie zajęcia opiekuńcze, ale będą one dotyczyły tylko szczególnych przypadków dzieci, którym rodzice nie zdążyli zapewnić opieki w domu.

        2. Od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca wszystkie zajęcia w szkole i w przedszkolu zostają zawieszone, a placówki będą zamknięte. 

        3. Od 11 marca odwołane zostają wszystkie zajęcia popołudniowe, które odbywają się na terenie placówki. 

        4. Prosimy wszystkich rodziców i uczniów o systematyczne odwiedzanie strony internetowej szkoły, gdzie znajdować się będą materiały edukacyjne dla uczniów. 

        Jednocześnie przypominamy, że czas zawieszenia zajęć nie jest czasem feryjnym. Uczniowie nie powinni wychodzić z domu. Dla dobra dzieci ograniczajmy liczbę spotkań towarzyskich, wyeliminujmy przebywanie w dużych skupiskach ludzi. W dalszym ciągu dbajmy o higienę osobistą. 

        Wszystkie komunikaty umieszczane będą systematycznie na stronie internetowej szkoły www.zspstawiguda.edupage.org oraz za pośrednictwem dziennika Librus oraz Dzień Smyka. Z poważaniem, Dyrektor ZSP w Stawigudzie Krystyna Porębska

      • Informacja MEN w sprawie koronawirus

      • 28.02.2020
      • Szanowni Państwo.

        W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa, Minister Edukacji Narodowej zarekomendował szkołom działania, które mają miejsce w naszej szkole. Są to między innymi:- rozmowy z uczniami na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny,- umieszczenie w widocznych miejscach instrukcji dotyczących mycia rąk.Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o pozostawienie przeziębionych i chorych dzieci w domach do czasu powrotu do zdrowia.Link do rekomendacji MEN:

        https://www.gov.pl/web/edukacja/rekomendacje-ministra-edukacji-narodowej-dla-dyrektorow-przedszkoli-szkol-i-placowek-oswiatowych

        Dyrektor szkoły zapewnia, że na bieżąco kontroluje wszystkie komunikaty MEN i GIS, pozostaje w kontakcie z Wójtem Gminy Stawiguda, tak aby zapewnić dzieciom i młodzieży oraz pracownikom ZSP bezpieczeństwo.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stawigudzie
      • (089) 512 61 12 budynek A, (089) 512 62 21 budynek B, (89) 523 70 31 przedszkole
      • Dyrektor Anna Stokłos, Budynek A ul. Warszawska 5, 11-034 Stawiguda woj. warmińsko-mazurskie, Budynek B ul. Leśna 1, 11-034 Stawiguda 11-034 Stawiguda Poland
    • Logowanie